Czas na zmiany. 7 sygnałów ostrzegawczych – ta praca nie jest dla ciebie

Klaudia Kierzkowska
18 lipca 2023, 11:18 • 1 minuta czytania
Gorsze dni w pracy zdarzają się każdemu. Często szukamy wymówki, by wziąć dzień wolnego i pozostać w domu. Jeśli jednak takie sytuacje powtarzają się niemalże notorycznie, to znak, by dokładniej przyjrzeć się całej sytuacji.
Rozczarowanie zwykle pojawia się w momencie, kiedy na zajmowanym stanowisku nie możesz wykorzystać swoich mocnych stron. fot. Daha3131053/Pixabay
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Niekiedy okazuje się, że oferta pracy o wiele lepiej prezentowała się "na papierze", niż wygląda w rzeczywistości. Rozpoczęcie nowej pracy, która okazuje się nie być tą wymarzoną, to jedna z bardziej stresujących sytuacji. Najważniejsze, by umieć rozpoznać, że to, czym się teraz zajmujesz zawodowo, nie jest po prostu dla ciebie. Forbes Coaches Council, profesjonalna organizacja zrzeszająca trenerów biznesowych i zawodowych przygotowała listę sygnałów ostrzegawczych, które jednoznacznie wskazują, że ta praca nie jest dla ciebie.


Nie wykorzystujesz mocnych stron

Rozczarowanie zwykle pojawia się w momencie, kiedy na zajmowanym stanowisku nie możesz wykorzystać swoich mocnych stron. Tracisz zapał, brak ci energii. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z szefem dotycząca dalszego rozwoju.

Masz negatywne nastawienie

Jeśli nie znajdujesz radości w tym, co robisz, nie czerpiesz satysfakcji z ukończonego zadania, to znak, że coś tu nie gra. Złość, niechęć, negatywne nastawienie do powierzonych zadań i nieustanne niezadowolenie to znak, że ta praca nie jest dla ciebie.

Straciłeś pasję

Jednym z bardziej charakterystycznych znaków świadczących o tym, że jesteś w niewłaściwym miejscu, jest brak pasji, obojętność. Tracimy chęć i zapał do pracy. Często jest to wynik przemęczenia, zbyt dużej ilości czasu spędzonego w pracy lub nieustannie zmieniających się oczekiwań szefa. Dowiedz się, co tłumi twoją pasję i sprawdź, co możesz zrobić, by zmienić sytuację.

Nie znajdujesz sensu

Mamy tendencję do ignorowania początkowych znaków ostrzegawczych, które jednoznacznie wskazują, że dana praca nie jest dla ciebie odpowiednia. Próbujemy usprawiedliwiać swoją niechęć, brak zaangażowania. Często dopiero po przekroczeniu "punktu krytycznego" podejmujemy decyzję o zmianie.

Zło przeważa nad dobrem

Chyba żadna praca nie jest idealna, w każdej czekają nas gorsze i lepsze momenty. Czasami zajmowane stanowisko jest punktem startowym, który musimy przekroczyć, by móc piąć się do góry. Jednak jeśli złe momenty nieustannie przeważają nad dobrymi, a pod koniec dnia okazuje się, że nie jesteś usatysfakcjonowany pracą, to znak, że czas poważnie zastanowić się nad tym, co dalej.

Nie możesz być sobą

Pracujesz w miejscu, w którym nie możesz być sobą? Wciąż musisz kogoś udawać, skrywać swoje emocje i czujesz, że to, co robisz, nie sprawia ci przyjemności? Czas na zmiany.

Nie czujesz się komfortowo

Ważne, byśmy w pracy czuli się komfortowo, swobodnie. Rozmowa z szefem, dyrektorem czy współpracownikami nie powinna być powodem do stresu i niepokoju. Jeśli czujesz, że osoby, które cię otaczają, wywołują w tobie lęk, niechęć i hamują twoją kreatywność, postaraj się temu zaradzić lub zmień pracę.

Źródło: Forbes

Czytaj także: https://dadhero.pl/285429,mysli-ktora-nachodza-kazdego-nowego-pracownika-w-ich-nowej-pracy