Złe nawyki, które świadczą o tym, że jesteś mądrzejszy, niż myślisz
Okazuje się, że złe nawyki mogą świadczyć o naszej inteligencji, ponadprzeciętności, a nawet wyjątkowości. Oto 6 rzekomo złych zachowań, które koniec końców nie świadczą o nas źle. A wręcz przeciwnie.
Spóźnianie się
Nieustanne spóźnianie się może mieć niekorzystny wpływ na nasze relacje osobiste i zawodowe. Pojawianie się po czasie sprawia, że jesteśmy postrzegani jako osoby nieprofesjonalne, zdezorganizowane, a nawet gorsze od innych. Chroniczne spóźnianie się to oznaka lekceważenia i braku szacunku do drugiej osoby. Jednak ekspertka od zarządzania czasem Diana Delenzor wyjaśnia, że powodem, dla którego ludzie się spóźniają, jest to, że są zarówno optymistami, jak i realistami. W swojej książce "Never Be Late Again" wyjaśnia, że "wpływa to na ich postrzeganie czasu".
Narzekanie
Nikt nie lubi narzekania, marudzenia i wiecznego niezadowolenia. Jednak najnowsze badania dowodzą, że ci, który narzekają bardziej świadomie, czyli ich narzekanie przynosi konkretny rezultat, są szczęśliwsi niż ci, którzy tego nie robią. Jeśli musisz pomarudzić, zrób to tak, by nie irytować ludzi znajdujących się dookoła.
Żucie gumy
Żucie gumy często postrzegane jest jako oznaka lekceważenia, bagatelizowania i braku szacunku do drugiej osoby. Prawdą jest, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej, spotkania biznesowego czy nawet randki, nie wypada się tak zachowywać. Jednak żucie gumy w samotności może pomóc się zrelaksować i zwiększa produktywność. Przeprowadzone badania dowodzą, że żując gumę, stajemy się bardziej czujni. Naukowcy dowiedli, że osoby żujące gumę miały lepsze wyniki w teście na inteligencję w porównaniu do tych, które tego nie robiły.
Bałagan na biurku
Bałagan często utrudnia pracę, a niekiedy wręcz uniemożliwia znalezienie ważnych dokumentów. Okazuje się jednak, że dezorganizacja może przynieść pewne korzyści. Przeprowadzone badania dowodzą, że bałagan składnia do większej motywacji, pomaga w dążeniu do celu. Niechlujne miejsce pracy może zwiększyć produktywność.
Bujanie w obłokach
Nieustanne fantazjowanie może uczynić nas nieszczęśliwymi. Jednak celowe, kilkuminutowe "bujanie w obłokach" sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni i produktywni. Jedno z badań wykazało, że jeśli pozwolimy umysłowi na 12 minut rozmarzenia podczas pracy nad trudnym zadaniem, to "po powrocie" do rzeczywistości szybciej uda nam się znaleźć rozwiązanie.
Wiercenie się
Wiercenie się na krześle podczas ważnego spotkania nie jest dobrym pomysłem. Jednak poruszanie nogami czy kręcenie stopą pomoże ci zachować zdrowie. Naukowcy dowiedli, że osoby, które częściej wierciły się w pracy, były zdrowsze, w porównaniu do tych, które siedziały niemalże nieruchomo.
Źródło: Businessinsider
Czytaj także: https://dadhero.pl/291863,zdarza-ci-sie-przeklac-zdaniem-naukowcow-to-dobrze