Każdy je wyrzuca i popełnia wielki błąd. Żelowe kuleczki uratują cię w aucie, garażu i na treningu

Agnieszka Miastowska
Kupujesz nowe buty. Z pudełka wyciągasz paragon, dodatkowe sznurówki i woreczek z żelowymi kuleczkami. W teorii może i pamiętasz, że służy do pochłaniania wilgoci, w praktyce wyrzucasz go do śmieci i popełniasz wielki błąd. Kuleczki z żelem krzemionkowym mają minimum 7 zaskakujących zastosowań np. pomogą przy zaparowanych szybach w aucie.
Saszetka z kuleczkami z pudełka po butach. Jak użyć pochłaniacza wilgoci Instagram @imperio_bolsasrp
1. Saszetkę pochłaniającą wilgoć wrzuć do skrzynki z narzędziami. Po co? W ten sposób uchronisz narzędzie przed pojawieniem się rdzy. W końcu to właśnie wilgoć powoduje powstawanie osadu, a torebeczki z pudełka po butach z łatwością ją wchłoną.
2. Torebkę z pudełka po butach włóż do auta. Tym razem nie chodzi o rdzę, a o zjawisko, które szczególnie rano bywa dość irytujące, czyli zaparowane szyby w aucie.

Żel krzemionkowy jest środkiem osuszającym, co oznacza, że ​​wyciąga wodę z powietrza. Wystarczy więc umieścić kilka saszetek pod przednią szybą. Będą wchłaniać wilgoć pozostawiając twoją szybę czystą.


3. Saszetkę z żelem krzemionkowym zostaw w butach. Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze, dlatego saszetkę znalezioną w pudełku z butami najlepiej włożyć do obuwia. Niekoniecznie nowego.

Saszetka dobrze sprawdzi się w butach-śmierdziuchach. Pochłonie nieprzyjemny zapach, zapobiegnie rozwojowi bakterii i pleśni.

4. Saszetką z pudełka do butów osusz telefon. Czasem telefon odmawia posłuszeństwa, bo zwyczajnie zwilgotniał.

Często naprawa nie jest konieczna, wystarczy osuszyć urządzenie, do czego przyda się torebka z kulkami z żelu krzemionkowego. Wystarczy włożyć telefon do foliowej torebki wraz z kilkoma saszetkami. Po kilku godzinach torebka pochłonie zbędną wilgoć, a urządzenie zacznie działać.

5. Torebką z żelem zabezpiecz maszynkę do golenia. Wystarczy wrzucić torebki z żelem krzemionkowym do pudełka, do którego wkładasz mokrą maszynkę do golenia zaraz po użyciu. Żel wchłonie wilgoć, a żyletka nie zużyje się tak szybko.

6. Saszetkę wchłaniającą wilgoć wrzuć do torby treningowej. Umówmy się, na pewno nie pierzesz jej po każdym treningu. Warto mieć saszetkę awaryjną (albo kilka), które pochłoną nieprzyjemny zapach siłowni, gumowych trampek i znoszonych skarpetek. 7. Saszetką z kulkami zabezpiecz aparat fotograficzny. Torba czy plecak nie zawsze uchroni nas sprzęt przed działaniem wilgoci. Dlatego do torby z aparatem warto wrzucić kilka saszetek z żelem krzemionkowym.