5 spektakularnych amerykańskich upadków. Oto filmy o teoriach spiskowych, które warto odświeżyć
Amerykanie uwielbiają przewroty polityczne i teorie spiskowe. Głównie te oglądane na ekranie lub czytane w internecie. Dzięki temu stworzyli kilka fantastycznych filmów o zabarwieniu politycznym, które odkrywają prawdę o kruchości filarów, na których stoi światowy gigant.
- Amerykanie uwielbiają polityczne zawirowania na szczytach władzy.
- Dzięki temu powstało wiele ciekawych filmów, odsłaniających kulisy działalności najważniejszych osób w państwie.
- Oto zestawienie najlepszych filmów o amerykańskich kryzysach na szczytach władzy.
Raport
Czytaj też: Zapomnij o "Ojcu chrzestnym". "Zdrajca" to rewelacyjny film, który ogląda się jak dokument o mafii
"Raport" opowiada o pracy człowieka z senatorskiego gabinetu (Adam Driver), który tworzy dokumentację dotyczącą ataku na WTC. Po pięciu latach katorżniczej pracy okazuje się, że nawet "zaawansowane techniki przesłuchań", czyli tortury prowadzone przez CIA, to przemoc prowadzona donikąd. Film udowadnia bezwzględność i odczłowieczenie amerykańskich służb. Wstrząsające.
Autor widmo
Niemniej obraz Romana Polańskiego to złoto. Ghost writer zatrudniony do napisania biografii byłego szefa kancelarii Wielkiej Brytanii schodzi do podziemi relacji międzynarodowych. Jego poprzednik utonął w tajemniczych okolicznościach. Ewan McGregor miota się pomiędzy próbą dostrzeżenia w premierze (Pierce Brosnan) człowieka, zamiast maszyny politycznej.
Jack Ryan: Teoria chaosu
"Jack Ryan" to historia młodego agenta CIA, który zostaje rzucony do Moskwy, by śledzić rosyjskiego oligarchę. Działania bogacza mają doprowadzić do ataku terrorystycznego w USA, krachu na giełdzie i samych złych rzeczy dla przeciętnego amerykańskiego zjadacza tosta z masłem orzechowym. Gra tu świetny Kevin Costner. Jeśli wyrzucicie z głowy obraz jego pośladków z "Tańczącego z wilkami" i żenującego występu w "Bodyguardzie", czeka was filmowa uczta.
Jacka Ryana znajdziecie także w książkach Toma Clancy'ego oraz serialu opartym na historiach politycznych stworzonych przez pisarza.
Fakty i akty
Prezydent zostaje oskarżony o molestowanie seksualne. Brzmi znajomo, nie? Pozdrawiamy panie Clinton. By ocieplić wizerunek władcy, na ratunek zostaje wezwany PR-owiec, grany przez de Niro, który kombinuje, żeby nagrać film o fikcyjnej wojnie w Europie. Jak to w USA, nikt nie połapie się, że to fake, bo kto zna mapę starego kontynentu?
Trochę śmiesznie, trochę strasznie. Tragikomedia to zawsze dobry gatunek, by opowiedzieć o sytuacji politycznej za oceanem.
Naga Broń 2 i 1/2: Kto obroni prezydenta?
Agent specjalny Frank Drebin mierzy się w tym filmie ze spiskiem zawiązanym przez Quentina Hapsburga, wyjątkowo sztywnego dżentelmena, który staje na czele intrygi potentatów naftowych. Wszystko po to, by omamić prezydenta i uniemożliwić wprowadzenie ustawy o priorytecie dla naturalnych źródeł odnawiania energii. Bardzo na czasie, nieprawdaż?
Może cię zainteresować także: Moja żona ma depresję. Pytamy ekspertkę, jak pomóc partnerce w walce z chorobą