"Smoki bajek, baśni i opowieści". Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna Wielka Parada Smoków w Krakowie. Największą atrakcją imprezy będzie multimedialne plenerowe widowisko na Wiśle z udziałem latających smoków oraz smocza parada na Starówce. Start w sobotę 8 czerwca, koniec w niedzielny wieczór 9 czerwca.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
W najbliższy weekend słynny lokator jamy pod Wawelem będzie miał liczne towarzystwo. 8 i 9 czerwca centrum Krakowa wręcz zaroi się od smoków. Wszystko za sprawą tegorocznej, 23. już edycji Wielkiej Parady Smoków. Impreza organizowana przez Teatr Groteska tym razem odbędzie się pod hasłem "smoki bajek, baśni i powieści".
Smoki nad Wisłą...
Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 10. Wtedy wystartuje Smoczy Piknik Rodzinny zorganizowany na Bulwarze Czerwieńskim. Na tych, którzy tam zawitają, czekać będą gry, zabawy, animacje, pokazy i konkursy z nagrodami. Z wszystkich tych atrakcji będzie można korzystać aż do godziny 20.
Potem warto przenieść się nad brzeg Wisły, gdzie odbędzie się wielkie widowisko z ogromnymi latającymi smokami w rolach głównych. – Będzie to przede wszystkim multimedialny pokaz z wykorzystaniem fajerwerków, laserów, wzbogacony o nowe elementy, takie jak flyboardowcy, którzy będą tańczyli ponad taflą wody, ale także drony z materiałami wybuchowymi – zachęca dyrektor Teatru Groteska, Karol Suszczyński.
...i na Rynku
To jednak nie koniec atrakcji. W niedzielę rano znów będzie można korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów Smoczego Pikniku Rodzinnego. Z kolei w samo południe odbędzie się Parada Smoków. Trasa marszu wiedzie z Plant przez ulicę Grodzką na Rynek Główny. Impreza ma być świetną zabawą, ale też zachętą do tego, by sięgać po książki, oczywiście te o smokach. – Bardzo zależałoby mi na tym, abyśmy sięgnęli po tę literaturę, w której pojawiają się postaci smocze. Po tę, którą znamy, a może tę, której jeszcze nie znamy. Teksty klasyczne, współczesne, baśnie, wiersze, dramaty. Aby poszukać tych postaci i nimi się inspirować – wyjaśnia dyrektor Teatru Groteska.