Prasowanie pościeli jest dla wielu przykrym obowiązkiem, zbyt czasochłonną czynnością. Jednak z drugiej strony, kto z nas nie lubi zasypiać pod wyprasowaną, przyjemną i idealnie gładką w dotyku poszewką. Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Dzięki tym kilku trikom będziesz mógł cieszyć się wyglądem pościeli, bez konieczności sięgania po żelazko.
Reklama.
Reklama.
Prasowanie pościeli wymaga cierpliwości i czasu, którego we współczesnym, zabieganym świecie tak często nam brakuje. Poszewki bez zagnieceń elegancko się prezentują, są estetyczne i aż zachęcają do położenia się do łóżka. Żeby pościel była gładka bez prasowania, wystarczy zastosować kilka niezawodnych trików.
Jaką pościel wybrać?
Chcesz cieszyć się gładką pościelą bez prasowania? Zwróć uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Wśród pościeli dostępnych w sklepach znajdziemy takie, które bezpośrednio po wysuszeniu można schować do szafy.
Pościel z kory – choć powoli odchodzi w zapomnienie, jest typową pościelą niewymagającą prasowania. Dzięki specjalnie pokarbowanej strukturze zawsze wygląda tak samo. Niestety nie jest zbyt miła w dotyku, co może zniechęcać do jej zakupu.
Pościel z satyny bawełnianej – tkanina bawełniana ze splotem satynowym. To doskonała propozycja dla osób, ceniących materiały pochodzenia naturalnego. Jest miła w dotyku, a po zastosowaniu kilku zasad, po wysuszeniu będzie wyglądała tak, jakby została wyprasowana.
Pościel z jersey’u – to popularna dzianina, która dzięki gęstemu splotowi jest naprawdę wytrzymała.
Jak uniknąć zagnieceń?
Pranie
Chcesz cieszyć się gładką pościelą bez prasowania? Zwróć uwagę na sposób prania, a w szczególności na ustawienia wirowania. Wirowanie ustaw na najniższe obroty, a jeśli twoja pralka posiada takie ustawienia, wybierz opcję "bez zagnieceń". I co ważne, po zakończeniu prania wyjmij poszewki i od razu rozwieś. Im dłużej mokra pościel będzie leżała w pralce, tym trudniej będzie ci się pozbyć zagnieceń.
Suszenie
Po wyjęciu pościeli z pralki od razu ją rozwieś, ale nie byle jak, w pośpiechu. O pomoc najlepiej poproś jednego z domowników. Poszewki rozwieś na całą długość, tak by nigdzie nie było fałd. Zwróć uwagę na bieg szwów. Poszewki możesz rozwiesić na długim sznurku na świeżym powietrzu, a jeśli masz odpowiednie warunki – w łazience. Suszenie w pomieszczeniu ma jedną zaletę. Para wodna, która powstaje, chociażby podczas brania wieczornej kąpieli, pomoże w wygładzeniu poszewek.
Składanie
Wyprałeś, wysuszyłeś, a teraz musisz odpowiednio złożyć. Na pościeli złożonej w kostkę powstaną zagniecenia, które trudno rozprostować. Dlatego najlepiej ją zwiń. Dzięki temu sprytnemu trikowi, poszewki i prześcieradło mogą "spokojnie" leżeć w szufladzie i czekać, aż postanowisz je wykorzystać.