Te przyczyny mogą wpływać na łysienie. Staraj się ich unikać

Krzysztof Górski

25 stycznia 2023, 17:13 · 2 minuty czytania
Problem wypadania włosów dotyczy także młodych osób, nawet dwudziestolatków, a niektórych dotyka nawet wcześniej.


Te przyczyny mogą wpływać na łysienie. Staraj się ich unikać

Krzysztof Górski
25 stycznia 2023, 17:13 • 1 minuta czytania
Problem wypadania włosów dotyczy także młodych osób, nawet dwudziestolatków, a niektórych dotyka nawet wcześniej.
Wypadanie włosów dotyczy często bardzo młodych mężczyzn pixabay.com
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Normą jest burza hormonów w wieku dojrzewania. Nagle pojawiają się nieestetyczne wypryski, a skóra i włosy zaczynają się w ogromnym tempie. DHT jest 5 razy silniejsze od samego testosteronu i odpowiada w organizmie m.in. za regulowanie wzrostu włosów. DHT czyli dihydrotestosteron jest produkowany zarówno u kobiet jak i mężczyzn, ale tylko u niektórych osób mieszki włosowe wykazują nadwrażliwość na jego wpływ, co ostatecznie kończy się ich kurczeniem i wypadaniem włosów.


Zła dieta

Złe nawyki żywieniowe mogą wpływać na nasze owłosienie. Jeśli jesz w pośpiechu, nieregularnie, nadużywasz kawy, produktów przetworzonych, słodyczy i alkoholu nieświadomie wpływasz nie tyko na kondycję układu trawiennego, ale również na włosy. Złe nawyki żywieniowe mogą doprowadzić do pogorszenia się stanu włosów oraz do ich wzmożonego wypadania. Zbilansowane posiłki zapewniają prawidłowe dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Szczególnie ważne są witaminy A,C,E, z grupy B, cynk, magnez, miedź oraz kwasy tłuszczowe omega. Nie można również zapominać o białku, które jest źródłem aminokwasów – składników niezbędnych do prawidłowej budowy włosów.

Papierosy

Sam dym z papierosów zawiera ponad 4000 toksycznych substancji. Nie dziwi więc, że palenie przyczynia się m.in. do powstawania nowotworów, niepłodności, zawałów serca i wielu innych chorób. Ponadto uzależnienie od nikotyny odbija się również na wyglądzie zewnętrznym poprzez pogorszenie stanu cery oraz osłabienie i wzmożone wypadanie włosów. Substancje zawarte w papierosach powodują obkurczenie się naczyń krwionośnych, co z kolei powoduje zmniejszone uwalnianie się tlenu w tkankach. Z tego powodu do włosów trafia niedostateczna ilość substancji odżywczych. Innym negatywnym skutkiem palenia papierosów jest zaburzenie mikrokrążenia skóry, które powoduje obkurczenie naczyń brodawki włosa, a w konsekwencji do uszkodzenia brodawki oraz mieszka włosowego. W efekcie włosy stają się osłabione i zaczynają wypadać.

Stres

Nie jest nowością, że stres jest często przyczyną wielu zdrowotnych problemów. Może również powodować nadmierne wypadanie włosów, a nawet prowadzić do trichotillomanii – zaburzenia charakteryzującego się przymusowym wyrywaniem włosów. Długotrwały stres może zakłócać prawidłową fizjologię organizmu, czego efektem będzie zaburzony proces wzrostu włosa, a w następstwie – łysienie telogenowe. Jeśli jesteś narażony na przewlekły stres, postaraj się wyeliminować czynniki stresogenne lub zminimalizować ich wpływ. Może Ci w tym pomóc aktywność fizyczna, czy wyjście z przyjaciółmi do kina.

Czytaj także: https://dadhero.pl/291134,te-cwiczenia-pomoga-wzmocnic-meska-erekcje-mozesz-wykonywac-je-wszedzie