U mężczyzn mięśnie Kegla odgrywają tak samo ważną rolę, jak i u kobiet, a ich zła kondycja często jest przyczyną problemów z erekcją i oddawaniem moczu. Faceci często kupują suplementy i leki mające poprawiać sprawność seksualną, nie wiedząc, że źródłem ich dolegliwości mogą być zbyt słabe mięśnie dna miednicy.
Mięśnie Kegla (mięśnie dna miednicy) to mięśnie łonowo-guziczne, które u mężczyzn znajdują się pomiędzy nasadą penisa a odbytem. Przyczyny ich osłabienia mogą być rozległe i powiązane z różnymi czynnikami. Oprócz wieku wśród najpopularniejszych powodów wymienia się między innymi cukrzycę, zespół nadreaktywnego pęcherza oraz usunięcie prostaty.
Istnieją delikatne symptomy, które dają nam sygnał, że mięśnie Kegla mogą być osłabione. Jeżeli zastanawiasz się, czy problem nie zaczyna Cię dotyczyć, to zapoznaj się z listą poniżej:
Opcji jest bardzo dużo! Ćwiczenia można wykonywać na siłowni jak i w domu. Podstawowe ćwiczenie mięśni Kegla wygląda w ten sam sposób niezależnie od płci. Należy zacisnąć je w taki sposób, jakbyś chciał powstrzymać się przed oddaniem moczu. Tak zaciśnięte krocze powinno się trzymać przez 5-10 sekund, po czym rozluźnić się i powtórzyć czynność. Najlepiej wykonywać ćwiczenie w 2-3 seriach po 10 powtórzeń, 4-5 razy dziennie.
Jako, że ćwiczenie nie jest skomplikowane i nie widać, że ktoś je wykonuje. to można to robić praktycznie wszędzie - kiedy czekasz na autobus lub stoisz w kolejce do sklepu. Regularne ćwiczenia pozwolą cieszyć się znacznie bardziej udanym życiem seksualnym, a co za tym idzie - również większą pewnością siebie. Dzięki nim pozbędziesz się problemów z erekcją oraz przedwczesnym wytryskiem.