logo
Mistrzostwa w układaniu kostki Rubika East News
Reklama.

Co ciekawe, sam autor, żeby ułożyć ją pierwszy raz potrzebował miesiąca. 

Oprócz klasycznej kostki 3x3x powstawały liczne mutacje, takie jak np. piramida

logo

Jeśli mało nam mundialowego szaleństwa możemy również spróbować swoich sił z piłką. Celem łamigłówki jest przypisanie kolorowych kulek do otworu tego samego koloru, a tylko jeden otwór jest bez farby i kulek. 

logo

Ciekawym rozwiązaniem jest też walec. Gra podobnie jak kostka Rubika uczy logicznego myślenia. Ma jedno wolne miejsce w rzędzie, który umożliwia ruch kostek. Wariacji nie brakuje. Można kupić taką z trzema ale i nawet siedmioma rzędami.

logo

Wszyscy znają również klasyczny kwadrat, tzw „piętnastkę” z jednym wolnym polem. W swojej pierwotnej wersji były to liczby od 1 do 15 o jednakowych rozmiarach ułożonych w kwadrat 4×4. Na rynku znaleźć można również takie z różnymi zdjęciami i grafikami. Każda z nich tak samo uczy cierpliwości i wytrwałości, a przede wszystkim odstresowuje.

logo

Z dwuwymiaru możemy przejść do rozwijania wyobraźni przestrzennej w postaci węża zbudowanego z trójkątnych obrotowych elementów. Bawiąc się tą zabawką, możemy także poćwiczyć zręczność dłoni.

logo
Czytaj także: