PogChamp, Kreygasm i KekW. Ulubione słowa twojego dziecka to najpopularniejsze emotki na Twitchu
PogChamp, Kreygasm i KekW. Ulubione słowa twojego dziecka to najpopularniejsze emotki na Twitchu Fot. Maria Teneva / Unsplash
Reklama.
  • Twitch to najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie.
  • Każdego dnia miliony ludzi oglądają swoich ulubionych twórców.
  • Kultura Twitcha to coś więcej niż tylko patrzenie się w ekran na ludzi grający w gry. To również nowomowa.
  • Coraz częściej słowa, które swój początek miały na Twitchu przenoszą się do codziennego życia..
  • Co znaczą najpopularniejsze emotki na Twitchu?

    Postanowiłem zebrać kilka najpopularniejszych emotek Twitcha, które tak często występują na platformie, a w ostatnich miesiącach równie często poza nią. I wyjaśnić, co oznaczają.
    Poniższe słowa na Twitchu są oczywiście jedynie emotkami. Jednak przez swoją popularność wśród młodych odbiorców platformy dosyć szybko przeniosły się z tego portalu najpierw do innych miejsc w sieci, a następnie do prawdziwego świata. I chociaż początkowo chętnie z nich się wyśmiewałem, to ostatnio przez to, że mój syn z nich korzysta, również i mi zaczęło się to zdarzać...
    Chciałbym jednak podkreślić: za żadne skarby nie używajcie tych słów przy swoich dzieciach. Sama świadomość ich istnienia jest wystarczająca. Pamiętajcie każdy film o amerykańskich nastolatkach i przypomnijcie sobie poczucie zażenowania, gdy jakiś rodzic próbuje być cool przy koleżankach i kolegach ich dzieci.

    PogChamp

    logo
    PogChamp
    PogChamp to prawdziwa legenda, która pierwszy raz została zaprezentowana ludziom 26 listopada 2010 roku. Właśnie wtedy w sieci pojawiło się nagranie Ryana Gutierreza, znanego jako Gootecks, który robi minę wyrażającą ekscytację i zaszokowanie na widok operatora kamery, który walnął głową o stojak. Chociaż spopularyzowane przez Twitcha, to jak wiele rzeczy w internecie podobno pierwszy raz pojawiło się na 4Chanie.
    Zdziwiona twarz Gutierreza stała się globalną emotką na Twitchu w 2012 roku. Emotka ta jest wykorzystywana przez użytkowników na platformie nawet milion razy dziennie. Z PogChamp wyrosły również dwa inne słowa: Poggers (w którym widzimy zdziwioną Żabę Pepe) i PogU.

    monkaS

    logo
    monkaS
    To najpopularniejsza emotka z Pepe The Frog. Widzimy na niej spoconą i zdenerwowaną żabę, która pierwszy raz w sieci pojawiła się 16 lipca 2011 roku, na… 4Chanie. Historia monkaS na Twitchu rozpoczęła się 16 marca 2016, gdy użytkownik Monkasen wrzucił ją do Better Twitch TV. monkaS najczęściej występuje w czacie, gdy na ekranie dzieje się coś, co wzbudza wyjątkowe duże emocje albo doprowadza użytkowników do poczucia strachu. Dlatego jak wasz ulubiony zespół przegrywa w dogrywce meczu, możecie z niego skorzystać.

    Kappa

    logo
    Kappa
    Kappa najczęściej jest używane jako swego rodzaju postscriptum przez trolli, którzy chcą podkreślić swoją sarkastyczną opinię. Popularność tego słowo doprowadziła do tego, że Kappa na Twitchu stało się własną formą spamu. Na platformie Kappa przybrał twarz Josha DeSon, który, gdy Kappa zaczęła zdobywać popularność, pracował w Justin.TV. Kappa podkreśla ironiczne stwierdzenia i często może występować w zdaniach, które… nie mają sensu. Kappa posiada kilka wersji, wśród nich najpopularniejsze to KappaClaus i KappaPride.

    WeirdChamp

    logo
    WeirdChamp
    WeirdChamp zadebiutował na subreddicie należącym do Forsena, jednego z najpopularniejszych streamerów na platformie, który znany jest ze swojego niefarta. WeirdChamp ma na celu przekazanie braku wiary albo poczucia zawodu do sytuacji, która cię spotkała. Swoją popularność emotka uzyskała głównie dzięki fanom xQc, którzy doprowadzili do tego, że wielu użytkowników uważa ją za irytujący spam.

    Kreygasm

    logo
    Kreygasm
    Wydaje się, że nie trzeba długo wyjaśniać, skąd się wzięło to słowo i co oznacza. Jednoznacznie kojarzące się z orgazmem wyraża intensywne uczucie podniecenia albo radości. Kreyg, którego pełną przyjemności twarz widzimy na emotce, wysłał swoje zdjęcie do Justin.TV w 2011 roku na prośbę jednego z adminów. Kreygasm zadebiutował na Twitchu 3 września 2011 roku, ale dwa lata później zachwycił również użytkowników Facebooka, bo właśnie wtedy powstał fanpage zatytułowany po prostu "Kreygasm". Po tym, jak rok później Kreygasm pojawił się w artykule na Mashable, przestał być po prostu emotką, a stał częścią codziennego życia.

    Pepega

    logo
    Pepega
    Ironiczne określenie na kretyna w formie emotki jest przerobioną twarzą żaby Pepe. Pierwszy raz w sieci Pepe został wykorzystany 8 kwietnia 2018 na Discordzie. Pepega szybko spodobał się użytkownikom. Było to idealne zastępstwo obraźliwych słów, które normalnie kojarzone były z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. W ten sposób możecie obrażać swoich głupich znajomych, bez bycia niepotrzebnie obcesowymi.

    Sadge

    logo
    Sadge
    Spłaszczona smutna żaba Pepe, która wyraża smutek albo poczucie zawodu. Jak większość rzeczy związanych z Pepe, jej początki sięgają 4Chana. Jednak na Twitchu pojawił się on dopiero w 2020 roku po tym, jak użytkownik Redshell dodał go do BetterTTV (aplikacji, która pozwala dodawać emotki do twitchowych kanałów) 3 stycznia. Sadge najbardziej spodobał się fanom Forsena, który znany jest z tego, że gdy chodzi o gry komputerowe, nigdy nic mu nie wychodzi.

    SquadW

    logo
    squadW
    Jeśli jesteś w szoku albo skonfundowany oto słowo dla ciebie. Chociaż nie znamy oryginalnego twórcy tej emotki, wiemy, że pierwszy raz pojawiła się na subreddicie należącym do streamera Trainwreckstv we wrześniu 2018 roku. Chociaż nie da się porównać popularności tej emotki do poprzedników, to nadal warto wiedzieć, że istnieje i wykorzystać ją na wypadek otrzymania bana na fejsie, najczęściej za niewinność.

    KEKW

    logo
    KEKW
    Czyli po prostu śmiech. KEKW w emotce to twarz Juana Joya Borjy, którego kojarzy każdy jako „tego Hiszpana, który się śmieje”. KEKW jest emotką w miarę nową, ponieważ pojawił się na platformie w sierpniu 2019 roku, ale szybko zdobył popularność. Ponownie dzięki xQc, który chętnie i często z niej korzystał. A że fani xQc to najczęściej głośne i irytujące dzieci, KEKW wylał się również szerokim strumieniem do wszystkich zakątków sieci. No i oczywiście poza nią.