Te nowe wersje Cybertrucka są genialne. Znany projektant pokazał swój projekt samochodu Tesli

Piotr Jaszczuk
Najpierw cię ignorują. Potem się z ciebie śmieją. Potem zwyciężasz. Tak można opisać historię i dorobek firmy Tesla Elona Muska. Po listopadowej premierze Cybertrucka, nowego elektrycznego pikapa Tesli, śmiechom nie było końca. Teraz nikt już się nie śmieje, a kolejni projektanci pokazują, że kanciasta bryła Cybertrucka może być przyszłością motoryzacji.
Fot: Khyzyl Saleem/ArtStation
Tesla już w tej chwili jest najgłośniejszą motoryzacyjną premierą tego roku (i jedną z najciekawszych w tej dekadzie). Pierwotnie firmę Elona Muska głównie hejtowano za dziwaczną bryłę auta, za sylwetkę która idzie całkowicie w poprzek stylistyki jaką znamy z branży motoryzacyjnej. Musk po raz kolejny postąpił nie oglądając się na innych. I chyba wygrał.

Im dalej od premiery, tym śmiechu z Tesli coraz mniej. To wszystko może mieć sens. Być może w tym szaleństwie jest metoda. Być może to zupełnie nieoczywisty kierunek, który za chwilę stanie się normą i ponownie okaże się, że to Elon Musk miał rację.


Im dalej od premiery, tym coraz więcej pojawia się projektów Cybertrucka pokazujących jak olbrzymi potencjał ma ta kanciasta konstrukcja. Chwilami wydaje się wręcz, że tradycyjne SUV-y czy pikapy przy nowej Tesli wyglądają jak dyliżanse przy samochodach. W końcu mamy przecież 2019, rok w którym rozgrywają się wydarzenia filmu „Łowca androidów”. Nie doczekaliśmy się wprawdzie latających samochodów, ale w takim razie niech motoryzacja będzie przynajmniej nieco bardziej cyberpunkowa.

No i jest. A może być jeszcze bardziej. Właściwie nie ma dnia, by nie pojawiały się kolejne koncepty na bazie Cybertrucka. Wybraliśmy kilka, które naszym zdaniem naprawdę zmieniają półciężarówkę Tesli w najbardziej pożądane auto ostatnich lat.

Tesla Cybertruck Offroad Cybertruck w wersji wyjściowej to naprawdę solidny samochód (przynajmniej na papierze). Co będzie jeśli damy mu jeszcze obłędne właściwości terenowe? Taka off-roadowa Tesla wygląda genialnie i to chyba kwestia czasu zanim tego typu modyfikacje zaczną się pojawiać na rynku.

Tesla Cybertruck 6x6 Do tej pory takie rzeczy robił tylko Mercedes. Ale właściwie dlaczego nie Tesla? Gdyby trzyosiowy Cybertruck rzeczywiście miał powstać, wymagałoby to pewnie całkowitej modyfikacji układu napędowego, bo w samochodach Tesli każda oś ma własny silnik, który ją napędza. Ale umówmy się – dla chcącego nie ma nic trudnego. A chętni się znajdą.

Tesla Cybertruck Origami Ten koncept okrzyknięto właśnie mianem Origami. Coś w tym jest, bo twórca tego konceptu wyraźnie inspirował się japońskim stylem modyfikacji aut. Widać wpływ Akiry Nakai-sana, japońskiego specjalisty od przerabiania starych modeli Porsche 911, słynącego z tego, że obniża zawieszenie i bardzo poszerza nadkola.

Tesla Cybertruck Black Edition Zmiana niby kosmetyczna, ale efekt piorunujący. Oryginalny Cybertruck ma nadwozie ze stali nierdzewnej. Co będzie jeśli pomalować karoserię na czarno? Mówiąc krótko – będzie sztos.

Tesla Cybertruck Re-Design

Na koniec prawdziwa bomba. Khyzyl Saleem to młody brytyjski projektant, współpracujący z największymi producentami gier komputerowych, znany z niezwykle śmiałych wizji modyfikacji aut. Khyzyl zabrał się do modyfikacji Cybertrucka. Efekt wyrywa z butów. – Chcę zostać dobrze zrozumiany, uwielbiam to, co robi Elon, ten człowiek naprawdę przełamuje wszelkie ograniczenia, a stylistyka Cybertucka jest obłędna – mówi Saleem. – Chciałem po prostu dodać kilka smaczków do tej sylwetki, kilka linii poprowadzić inaczej, by auto było jeszcze bardziej interesujące – mówi Saleem. No i dodał. Jeszcze jak.
Fot: Khyzyl Saleem/ArtStation
Fot: Khyzyl Saleem/ArtStation
Fot: Khyzyl Saleem/ArtStation