Na co zwracają uwagę faceci, gdy szukają dla siebie partnerki? Dla jednych najważniejsza jest uroda, inny stawiają na inteligencję, jeszcze inni sprawdzają pasje i zainteresowania potencjalnej partnerki. Wszystkie te strategie są błędne. Zdaniem eksperta od relacji, żeby mieć udany związek, trzeba skupić się na całkiem innej rzeczy.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Jest mentorem i coachem, który od lat pracuje z mężczyznami. Przede wszystkim takimi, którzy przeżywają kryzysy w związkach, nie są zadowoleni ze swojej kariery i szukają sposobu na odmienienie swojego życia. Swoją wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas rozmów z facetami Maciej Wąsik dzieli się w swoich książkach, w podcastach, a także na swoim profilu na Instagramie.
Najważniejsza cecha dobrej partnerki
W jednym z niedawnych wpisów postanowił odpowiedzieć na pytanie o to, jakiej cechy powinni szukać w kobietach faceci, którzy marzą o poważnym, stabilnym, długoletnim związku. Jego rada może wydać się zaskakująca. Wąsik nie wymienił bowiem żadnej z cech, które sa najczęstszym kryterium wyboru, czyli inteligencji, urody, błyskotliwości, zaradności, przebojowości czy pracowitości.
– Jedną z najistotniejszych cech, której powinniśmy szukać u partnerki, jest gotowość do pracy nad sobą i gotowość do transformacji – mówi w nagraniu opublikowanym na Instagramie autor książki "Zintegrowana męskość".
Wymagasz od partnerki, wymagaj też od siebie
Dlaczego właśnie ta cecha jest kluczowa? To proste – budowanie wspólnego życia będzie wymagało chodzenia na kompromisy i pracy nad sobą. Żeby było jasne, dotyczy to obojga partnerów, bo oczekiwaniu, że kobieta będzie gotowa zmieniać się w związku musi towarzyszyć taka sama gotowość ze strony mężczyzny.
Bez spełnienia tych warunków związek będzie skazany na porażkę. – Z kimś, kto twierdzi, że jest jaki jest i nie zamierza się zmieniać, bardzo trudno jest zbudować coś sensownego. Bez względu na to, czy to jest kobieta, czy mężczyzna – wyjaśnia Maciej Wąsik.
Zdaniem autora "Zintegrowanej męskości" taka niechęć do zmian jest dość częsta. I nie wynika z braku pokory, czy przekonania o własnej nieskazitelności. – Ona zazwyczaj wynika z lęku – twierdzi coach. Chodzi o strach przed pokazaniem własnych wad, słabości, nieprzerobionych traum. – Ten lęk trzeba rozumieć, ale trudno sobie wyobrazić spełnione życie z osobą, która utknęła w tym miejscu i nie chce nad tymi słabościami pracować – ostrzega Maciej Wąsik.