W dyskusji o nowoczesnej edukacji dla dzieci coraz częściej przewija się temat programowania. Temat, którym niegdyś pasjonowały się wyłącznie osoby zainteresowane karierą w informatyce, gamedevie czy software developmencie dziś wyrasta na umiejętność, która może przydać się każdemu. Dlaczego? Bo otwiera drzwi, również przed dziećmi, do wielu możliwości. Właśnie pojawiła się idealna okazja na postawienie pierwszych kroków w programowaniu.
Reklama.
Reklama.
Zalety nauki programowania
Postępująca cyfryzacja i nieustanny rozwój nowych technologii na świecie sprawiają, że w szkole, na uczelni, czy w pracy, a nawet w relacjach z innymi osobami trzeba być otwartym na innowacje oraz mieć kreatywne podejście do wyznaczonych zadań i tzw. kompetencje cyfrowe. Umiejętności rozwijane przez naukę programowania mogą być właśnie kluczem do radzenia sobie w tym nowoczesnym świecie.
Warto rozpocząć tę naukę od najmłodszych lat, oczywiście dostosowaną do wieku dziecka i opartą na przyjaznych materiałach do edukacji. Na zajęciach z kodowania dzieci stają przed zadaniami, których rozwiązanie kształtuje ich wyobraźnię oraz pobudza rozwój kreatywności. Ponadto uczą się logicznego myślenia, które przydaje się w różnych sytuacjach np. przy podejmowaniu szybkich decyzji czy opracowywaniu strategii.
Rodzice, którzy zapiszą dziecko na kursy programowania, pozwolą mu oswoić się z najnowszymi technologiami w kontrolowany sposób. Ich znajomość ułatwi start w młodzieńcze i dorosłe życie. Dziś, gdy dużo mówi się o cyberbezpieczeństwie, nauka kodowania w młodym wieku wesprze bezpieczne poruszanie się po cyfrowym świecie.
Do naszego codziennego życia coraz częściej wkracza sztuczna inteligencja (AI). Ma ona ogromny potencjał, ale też stwarza pewne zagrożenia. W podstawach programowania zwraca się uwagę na to, jak ją bezpiecznie wykorzystywać. Ponadto tego rodzaju zajęcia mogą wspierać rozwój niezwykle cennej umiejętności pracy w grupie.
Szkoła Giganci Programowania
Nauka programowania przynosi zatem wiele korzyści, a z pomocą zaangażowanych i otwartych na dziecięce potrzeby nauczycieli może zamienić się wręcz w fascynującą przygodę i swego rodzaju rozrywkę. Trzeba tylko trafić pod właściwy adres i przede wszystkim sprawdzić, czy dziecko złapie "bakcyla" programowania, bo i w tym przypadku obowiązuje zasada: "nic na siłę".
Takim adresem jest np. największa w Polsce szkoła nowych technologii Giganci Programowania. Została ona założona z myślą o rozwijaniu nie tylko umiejętności programistycznych, ale także kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz analitycznego myślenia. Podczas zajęć w szkole wykorzystywane są takie platformy jak Roblox i Minecraft, którymi uczniowie są zainteresowani.
Szkoła, która pozwala młodym podopiecznym odkrywać własne pasje, ma na swoim koncie głośne i cenione akcje edukacyjne. To ona organizuje największe w Polsce bezpłatne warsztaty z programowania "Koduj z Gigantami". Jest też organizatorem największego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży "Gigathon".
Wśród kursów można znaleźć tu m.in. zajęcia dla trzecioklasistów "Matematyka z Minecraftem", które przenoszą dzieci w świat matematyki za sprawą jednej z najpopularniejszych gier. Jeśli chodzi o kursy online z elementami AI, szkoła proponuje "Programowanie w Minecraft i Roblox" do nauki języków Python i LUA.
Darmowa lekcja próbna
Jak bezstresowo i bezkosztowo przekonać się, czy dziecko w ogóle polubi takie dodatkowe zajęcia pozalekcyjne? I jak sprawdzić bez większego wysiłku, czy pociecha ma talent do programowania? Szkoła Giganci Programowania rusza rodzicom z odsieczą! Mogą oni zapisać dziecko na Darmową Lekcję Próbną. Wystarczy, że wypełnią formularz dostępny na stronie www.gp.edu.pl.
Darmowa Lekcja Próbna w Gigantach Programowania odbywa się online i trwa 60 minut. Podczas niej wykwalifikowany trener oraz ekspert od kursów programowania oceni poziom umiejętności dziecka, zapewniając angażującą zabawę. Na podstawie tego testu rodzice otrzymają propozycję zajęć dla swojej pociechy. Po więcej informacji o tej bezpłatnej ofercie szkoła zaprasza na stronę www.gp.edu.pl.