Istnieją napoje, które działają zbawiennie na naszą wątrobę
Istnieją napoje, które działają zbawiennie na naszą wątrobę pixabay.com
Reklama.

Wątroba jest bardzo ważnym organem - odpowiada za prawie 500 procesów w naszym ciele - reguluje poziom tłuszczów i cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn, metabolizuje wiele leków, zmienia cukier w glikogen itd. Niewydolność wątroby może prowadzić do poważnego zatrucia, dlatego powinniśmy, a nawet musimy o nią dbać. Z pomocą mogą przyjść nam napoje odtruwające, które wspomogą jej pracę.

Napar z płatków owsianych

Płatki owsiane zawierają mnóstwo błonnika, który usprawnia pracę jelit, wspomaga proces trawienia i zapewnia uczucie sytości na dłużej. Niewielka ilość naparu z tego produktu wypita wieczorem przyczyni się do regulacji pracy wątroby i wspomoże jej odtruwanie.

logo
Błonnik zawarty w płatkach owsianych wspomaga pracę wątroby pixabay.com

Woda z sokiem z cytryny

Cytryna znana jest ze swoich zdrowotnych właściwości – to prawdziwa bomba witalna. Posiada dużą ilość witaminy C, która pomaga oczyścić wątrobę z nadmiaru tłuszczu, a cały organizm z nierozpuszczalnej soli i śluzu. Jako że ten napój ma działanie lekko moczopędne, można go pić nie tylko rano, ale też wieczorem.

Odwar z kocanki

Kocanka to zioło bardzo często polecane przy problemach z wątrobą. Ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalnie. Dzięki zawartości flawonoidów wpływa oczyszczająco na wątrobę i wspomaga ją w usuwaniu toksyn.

logo
Cytryna może mieć zbawienny wpływ na naszą wątrobę pixabay.com

Napój z buraków

Buraki mają właściwości przeciwnowotworowe i detoksykujące. Zawierają duże ilości betainy (przeciwutleniacza), która odgrywa ważną rolę w oczyszczaniu wątroby i zapobieganiu rozwojowi raka tego organu. Zawarty w nich błonnik wspomaga absorpcję metali ciężkich i innych toksyn, które są filtrowane przez wątrobę i przechodzą przez jelita.

Rumianek

Na koniec przechodzimy do tradycyjnego naparu z rumianku. Ten ma w sobie bardzo dużo ważnych składników, które zbawiennie wpływają na naszą wątrobę. Przede wszystkim jest to spiroeter, który hamuje wydzielanie substancji prozapalnych. Natomiast flawonoidy i kumaryny rozkurczają drogi żółciowe. Rumianek jest również dobry wpływ na nasze trawienie.

Czytaj także: