Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu

Netflix zapowiedział, że dobierze się do ludzi dzielących konto z przyjaciółmi.
Netflix zapowiedział, że dobierze się do ludzi dzielących konto z przyjaciółmi. Fot. Facebook / @netflixpolska
Jeśli sami nie dzielicie kosztów Netfliksa z rodziną czy przyjaciółmi, to na pewno znacie kogoś, kto to robi. Ta powszechna praktyka przestała się podobać amerykańskiego potentatowi na rynku streamingu. Nadchodzi zmiana, będzie inaczej – i niemal na pewno będzie też drożej.


Do tego, że Netfliksa można dzielić z rodziną lub – co wcale nie jest rzadkie – z przyjaciółmi, zdążyliśmy się przyzwyczaić. Każdy zna kogoś, kto tak robi, tak jest wygodniej, no i taniej. Wygląda jednak na to, że lepiej już było i czeka nas zmiana na gorsze.

Netflix wydaje miliardy dolarów na nowe produkcje, więc potrzebuje funduszy. A, parafrazując Margaret Thatcher można powiedzieć, że Netflix nie ma żadnych własnych pieniędzy, dysponuj jedynie tym, co zapłacisz mu w formie abonamentu.

W najnowszym komentarzu po publikacji informacji o wysokości przychodów firmy w trzecim kwartale tego roku, szefowie Netfliksa pogrozili palcem – zamierzają przyjrzeć się praktyce współdzielenia kont w serwisie. Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się wprowadzenia ograniczeń w udostępnianiu haseł.Do tej pory głównym ograniczeniem w był limit urządzeń, na których jednocześnie można było korzystać z serwisu. Jak będzie w przyszłości? Konkretów jeszcze nie podano, ale wygląda na to, że szykuje się zmiana tego dość liberalnego podejścia. Najprawdopodobniej firma ograniczy liczbę adresów IP z których będzie można korzystać w ramach jednego konta, co oznacza, że dzielenie się Netflixem z przyjaciółmi z innego miasta – albo nawet innej dzielnicy – nie będzie już możliwe.

W HBO Go też idą zmiany
Myślisz, że klienci HBO mają lepiej? Niekoniecznie. Polscy użytkownicy tego serwisu właśnie dowiedzieli się, że czeka ich podwyżka opłat za dostęp. – „Piszemy do Ciebie, aby poinformować Cię o zbliżającym się podwyższeniu ceny subskrypcji. Twoja miesięczna opłata za subskrypcję wzrośnie z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies w pierwszym dniu rozliczeniowym po 21 listopada" – taki komunikat otrzymali użytkownicy HBO Go. Dla porównania - podstawowa opłata za Netflixa to 34 złote miesięcznie.


Źródło: dailydot.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WEEKEND 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend

Związki

0 0Szybko i bez rozmowy. Tak swoje związki kończą mężczyźni. Da się inaczej? Oczywiście, że tak

Bohaterowie

0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." Pułkownik Andrzej Kruczyński o tym, jak być komandosem i nie zawalić jako ojciec

Trendy

0 0Monstrum – to jest największy Starbucks na świecie, do tego w jednym z najbardziej polskich miast